Рішенням Вінницької обласної ради оголошено  об'єктами природно-заповідного фонду ландшафтний  заказник "Зеленоклинівські пороги" у Гайсинському районі та регіональний ландшафтний  парк "Мурафа", розташований на території 10 сільських рад Чернівецького та Могилів-Подільського районів. Таким чином, площа природно-заповідного фонду краю збільшилась, майже, на 4 тис га.

На думку екологів, річка Мурафа у своїй долині має найкращу в басейні Дністра збереженість природних комплексів, тому ландшафтний парк матиме велике природоохоронне значення для охорони степової рослинності і для рекреації. Створення заповідних об'єктів відповідає сучасному баченню розвитку територій. В їхніх межах, замість аграрного освоєння земель, які завідомо не можуть дати високих врожаїв, забезпечується збереження екологічного коридору, яким є річка Мурафа.

Територія парку поєднує різноманітні природні комплекси,  представлені розмаїттям рослин, в тому числі занесених до "Червоної книги України".  А її тваринний світ зберігся у природному стані і відповідає фауні лісостепової зони.  Проект організації парку "Мурафа" передбачає встановлення диференційованого режиму охорони, відтворення та використання природних комплексів з урахуванням їх природоохоронних, оздоровчих, наукових, рекреаційних та історико-культурних цінностей.

*          *          *